Wedding dress – final

Suknia ślubna – część ostatnia (mam nadzieję).

Kilka dni temu kupiłam suknię. Przyznam,że troszkę mnie martwiła. Taka a nie inna sytuacja sprawiła,że mój budżet na sukienkę przestał istnieć. Myślałam,że nie będę mogła pozwolić sobie na kupno sukienki i pójdę do ślubu… nie wiem w czym. Przekopywałam allegro i ebay w nadziei,że znajdę jakąś tanią używaną sukienkę. Znalezienie czegoś sensownego w cenie poniżej 500 zł było niemożliwe. Sama nie jestem wysoka – z butami, które zakupiłam na tę okazję ( za gorsze) będę mieć około 175 cm -ale okazało się,że to za dużo. Najczęściej sukienki były na osoby o wzroście max 170 cm już z obcasami!! Było mi smutno. Koleżanka, której mama miała mi szyć sukienkę nadal nie podała mi ceny za jej uszycie ( Domyślam się,że wyniosłoby to więcej niż kwota 500 zł.A tak prawdę mówiąc, to nie miałam nawet tych 500 zł) i byłam lekko przybita.

Znalazłam amerykańską stronę z używanymi sukienkami ślubnymi. Wyszperałam tam suknię z kolekcji David’s Bridal w cenie 125$. Podesłałam Lukowi i powiedział,że czemu nie. Ale nadal nie byłam przekonana by płacić tyle za używaną sukienkę ( choć  osoby będące w temacie domyślają się,że to i tak bardzo mało) – to już wolałabym kupić w Polsce, z przymiarką. Po kodzie (KP3228)  sukienki odnalazłam ją na stronie producenta. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że sukienka jest jeszcze tańsza! Przeceniona z 499$ na 99$ ( co przy dzisiejszym kursie dolara dawało 304 zł). Na dole strony, w komentarzach znalazłam real foto sukienki. Wyglądała bardzo ładnie. Właściwie sukienka wygląda podobnie do sukni Very Wang, którą pokazywałam na początku. Więc może pierwszy wybór był najlepszy? Zostały 2 duże rozmiary i 1 mały. Decyzja zapadła dość szybko. Kilka razy zamykałam i otwierałam stronę z sukienką aż w końcu napisałam ” Luke, kup mi ją. Nigdzie nie dostanę taniej nowej sukni ślubnej. Ta jest ok.Tiulowa, delikatna i się nie świeci.” (  od początku nie chciałam satynowej, świecącej sukni – a przecież sukienka Kate taka była!! ). Z dnia na dzień, moja suknia podoba mi się coraz bardziej. Do niej włożę malinowe szpileczki z kokardką a do kościoła – sweterek. W marcu mój Narzeczony przywiezie mi ją wtedy zaniesiemy krawcowej do ewentualnych poprawek -skrócenie i może zwężenie.

~Moni

My wedding dress – last part ( I hope).

A few days ago I bought another dress. I will tell you, that it was my worry… the last situation made the budget for my wedding dress cease to exist. I thought I couldn’t afford to buy a dress and I’ll go down the aisle in… I don’t know what. Searching allegro and Ebay in hopes that I’ll find some cheap dress. Finding something meaningful for 500 PLN was impossible 😦 I’m not a tall person ( 175 cm in my 10 cm heels, which I’ll wear to our wedding ) – and as it turns out, I’m too tall to buy used wedding dress. Most of them are for brides no taller than 170 cm WITH heels!! I was sad 😦 my friend still didn’t give me an answer, of how much I’d have to pay her mother to sew a dress for me ( I know that will cost more than 500 PLN) and I was a little upset.

So I found an American website with pre owned wedding dresses. There was one gown from David’s Bridal collection (price $125). Sent image to Luke, and he said that it’s ok. But I still was not sure that I wanted to pay that amount for a used dress. If I have to buy a used dress I’d rather buy it in Poland to be able to try it on. I copy the code (KP3228) and I found the dress on David’s Bridal website. It was my surprise when I saw the price!!  It was a final sale – dress was priced from $ 499 down to $ 99 (304 PLN) !! And they have my size!! I read the product reviews and looked at some real photos (ones of actual brides on their wedding day) and it looked pretty.The dress is similar to the dress by Vera Wang that I had it in one of my earlier posts. So maybe my first choice was the best? I quickly made a decision. I opened and closed the page with dress until I wrote „Luke, buy it for me.” This one is ok. Tulle, delicate and does not shine (from the beginning, I did not want a shiny dress – but Kate’s dress was shiny!). From day to day  I like my dress more and more 🙂 In March, my fiance will bring the dress to me – and we’ll give it to a seamstress, for shortening and maybe stenosis.

On photos:

My wedding dress – davidsbridal.com
My shoes – buy on allegro
Bridesmaid dress – asos.com
Tie for my fiancé – ties-necktie.com

our wedding

Reklamy
Categories: Uncategorized | Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: